مهدی یعقوبی، طراح سایت و متخصص سئو

طراحی حرفه ای انواع سایت فروشگاهی، مهدی یعقوبی

طراحی انواع سایت فروشگاهی

سایت فروشگاهی، محلی برای فروش محصولات یا خدمات

برای فعالیت و کسب و کار آنلاین همانند یک فروشگاه یا مغازه لازم است یه فروشگاه آنلاین داشته باشید. طراحی سایت فروشگاهی به نحوه ایجاد یک کسب و کار آنلاین، برنامه نویسی، مدیریت امکانات، خدمات، سرویس و فروش می‌پردازد. داشتن یک سایت فروشگاهی قدرتمند کمک می‌کند مشتریان خود را هنگام خرید راضی نگهدارید. سیاست‌های دیجیتال مارکتینگ، جذب مشتری و تحویل کالا از ویژگی‌های مدیریتی یک کسب و کار آنلاین است. داشتن یک سایت فروشگاهی با سئو قوی، کاربری آسان و سریع، گرافیک جذاب دکوراسیون فروشگاه مجازی شماست.

سئو سایت فروشگاهی و جذب مشتری

موفقیت و حیات یک فروشگاه اینترنتی آنلاین، جذب کاربر و بازدیدکننده است. این مهمترین قدم است. تبدیل کاربر یا بازدیدکننده به مشتری و فروش محصول قدم‌های بعدی هستند. پیاده‌سازی فنی سئو کلید جذب کاربر است. قدرت یک فروشگاه اینترنتی در سئو آن است. سایت باید پویا، فعال و به روز باشد و خدمات یا محصولی ارائه کند که خریدار آن به دنبالش باشد. پرداختن به موضوعاتی که صرفا ترند است یا هدفش جذب کاربر از شیوه‌هایی است که در کسب و کار شما تعریف نشده ضربه مهلکی به سایت و کسب و کار شما خواهد زد. امروزه زیاد می‌بینم در پیاده‌سازی سئو، محتوا تنها برای جذب مخاطب و حضور در صفحات گوگل ارائه می‌شود. آیا در دنیای واقعی، شما هم برای فروشگاه خود چیزی ادعا می‌کنید که نمی‌فروشید؟

حتی در سئو هم بارکج به منزل نمیرسد

پس مراقب تبلیغاتی باشید که شما را اغوا می‌کنند در سریعترین زمان سایت شما را به رنکینگ‌های بالای گوگل می‌رسانند. الگوریتم‌های هوشمند گوگل حواسش به شماست و اگر مشمول پنالتی شوید و گوگل سایت شما را دوست نداشته باشد آنوقت قبل از افتتاح، کسب و کار خود را تخریب کرده‌اید. پس قبل از هر اقدامی کمی فکر کنید. برای موفقیت علاوه بر هزینه کردن باید صبر و پذیرش داشته باشید.

ارائه خریدی دلچسب و جذاب برای کاربر

سرعت در عملکرد سایت، احراز هویت‌های آسان و بی دردسر، پراخت راحت و انجام پروسه خرید سریع به کار حس خوبی می‌دهد و تجریه خوشایندی از خرید پیدا خواهد کرد. این دقیقا همان نکته‌ای است که باید فروشگاه شما به خریدار ارائه کند. حتما با سایت‌های که در پروسه ثبت نام، احراز هویت، ثبت سفارش و غیره اعصابتان را خرد کرده‌اند مواجه شده‌اید. اینها دقیقا همان مواردی هستند که باید در طراحی و تجربه کاری رعایت شود.

UX - UI

یو ایکس و یوآی (UX – UI) دقیقا دو تکنیک، دانش و مفهمومی هستند که کاربر را از کلاف سردرگم کجا برم، چکارکنم، خسته شدم نجات می‌دهد.

.... حتی اگر لازم است به واسطه کالا یا خدماتی که ارائه می‌کنید، کاربر فرم‌های متعدد یا طولانی پرکند، شما باید به گونه‌ای عمل کنید که گرفتن اطلاعات از کاربر موجب خستگی، بی حوصلگی و انصرافش نشود، مخصوصا در مواقعی که در پر کردن فرم دچار خطا می‌شود لزونی ندارد همه اطلاعات را از اول پر کند!

پاسخ به سوال کلیشه ای

سایت قالب آماده یا اختصاصی؟!

استفاده از سایت قالب آماده یعنی شما تیم حرفه‌ای برای برنامه‌نویسی سایت ندارید و ترجیح دادید سایتتان ارزانتر تمام شود تا اینکه حرفه‌ای باشد. در برنامه‌نویسی سایت اختصاصی سرعت سایت بیشتر است، تغییرات راحت و سریع انجام می‌شود، هیچوقت نه نخواهید شنید و خیالتان راحتتر است. اما در سایتی که از قالب آماده استفاده می‌شود سرعت سایت بسیار پایین است و دست شما برای تغییرات و به روزرسانی و استفاده از سئو و درخواست‌های اختصاصی کاملا بسته است. پس اگر کسب و کارتان برایتان مهم است آن را روی پایه‌ای محکم و درست بنا کنید.

اگر مایل هستید یک سایت فروشگاهی با طراحی و برنامه‌نویسی اختصاصی و حرفه‌ای داشته باشید

با من تماس بگیرید