• مهدی یعقوبی، متخصص سئو
  • خانه

آخرین اطلاعات در حوزه طراحی سایت و سئو

برای هر نوع کسب و کار آنلاین، سئو seo ابزاری است که موجب تداوم، شکل‌گیری، شکوفایی، رونق و حیات کسب و کار شما می‌شود شما می‌شود، همچنین اطلاع و آگاهی از ابزارهایی که کسب و کار شما را رونق می‌دهند و سپردن سئو سایت به یک متخصص تضمین کننده موفقیت کسب و کار آنلاین شماست. اعتماد، هزینه و صبر، پارامترهای ضروری برای کسب موفقیت هستند.

01

آپدیت جدید گوگل و نابودی سایت های زرد

9 ماه پیش

گوگل در آپدیت جدیدش، سایت‌هایی که مطالب مفید ارائه می‌کنند را کمک خواهدکرد در رتبه بالاتری قرار بگیرند. آپدیت جدید گوگل سایت‌هایی را هدف قرار داده‌است که فقط به دنبال محتوانویسی برای موتورهای جستجو هستند نه کاربر. هدف از آپدیت این الگوریتم، کمک به سایت‌هایی است که مطالب مفید تولید می‌کنند، پاداشی برای محتواهایی که برای کاربران نوشته می‌شود نه موتورهای جستجو. 

الان بسیاری از آموزش‌های سئو بر اساس "سئو کردن محتوا" هستند و تمرکز کمتری بر کیفیت محتوا دارند. این تغییرات جدید تاثیر منفی بر رتبه آنها در گوگل خواهد داشت. به گفته گوگل این آپدیت بزرگ تلاشی است برای کم‌کردن محتوای بی‌کیفیت و دسترسی آسان و سریع‌تر به محتواهای باکیفیت و مفید. گوگل مشخص نکرده این آپدیت کدام حوزه ها را شامل میشود اما این گونه محتواها بیشترین تاثیر را خواهند داشت:

  1. - آموزش آنلاین
  2. - هنر و سرگرمی
  3. - فروشگاهی

- مربوط به تکنولوژی


گوگل مثال می‌زند، اگر دنبال اطلاعات فیلمی جدید باشید با مطالب فراوانی مواجه می‌شوید که اغلب آنها از جایی کپی شده‌اند که کمکی به کاربر برای خواندن مطلب جدید نمی‌‌کند. با این آپدیت شما نتایجی با مطالب خاص‌تر خواهید دید و چیزی را خواهید خواند که قبلا ندیده‌اید.

بر خلاف الگوریتم‌های قبلی گوگل که روی هر ‌صفحه تاثیر میگذاشت اگر گوگل تشخیص دهد سایتی دارای انبوهی از مطالب غیرمفید است، تاثیر منفی آن بر کل سایت خواهد بود. گوگل مشخص نکرده چند درصد از محتوای سایت باید مفید باشند اما گفته تاثیر منفی این الگوریتم روی تمام سایت خواهد بود حتی اگر صفحاتی با مطالب مفید هم باشد. اما حذف مطالب غیرمفید بر رتبه مطالب مفید تاثیر خواهد گذاشت.


متن کامل را بخوانید

Google-Analytics

ارزیابی رفتار کاربران در سایت

9 ماه پیش

گوگل و سیستم‌های دیگری وجود دارند که رفتار کاربران را در تعامل و ورود به سایت زیر نظر میگیرند. برای آگاهی از رفتار کاربران، باید سایت شما به سیستم‌های ارزیابی مانندGoogle Analytics  (گوگل آنالیتیکس) و بقیه درستی تنظیم شده باشد. تنظیم صحیح و فنی این بخش بسیار مهم است چرا که به برنامه بازاریابی آنلاین شما کمک بسیاری می‌کند. 

نظرات کاربران نسبت به خدمات و محصولات شما و اینکه چقدر درگیر بررسی آن بوده‌اند از پارامترهای بسیار مهم برای ارزیابی سایت شما توسط گوگل است.


سئو

هوش مصنوعی جستجوی گوگل و نتایج مرتبط

9 ماه پیش

یکی از ویژگی های متمایز و بارز گوگل که نتایج آنرا منحصر به فرد و کاربردی می‌کند این است که هوش مصنوعی آن قدرت تفکر دارد مثلا اگر شما جستجو کنید "آموزش زبان انگلیسی" به شما نتایج مرتبط با آنرا نشان می‌دهد نه هر چیزی که مربوط به آموزش یا آموزش هر زبان دیگری باشد و الی آخر. در واقع گوگل میفهمد شما دنبال چی هستید و حتی بدون اینکه جستجو کرده باشید پیشنهاداتی برای یادگیری زبان انگلیسی در حوزه های مختلف مثل گرامر، درک فیلم، لغت و غیره را هم می‌دهد. در واقع کمک می‌کند شما زودتر به آن چیزی که دنبالش هستید برسید. تمام اینها در نهایت باعث افزایش رقابت و استفاده از تبلیغات پولی و منفعت و کسب درآمد برای گوگل می‌شود. گوگل مطالب خوب، جدید و غیرتکراری را دوست دارد و آنها را خوب نمایش می‌دهد. گوگل از دورغگویی، تکرار، دزدی محتوا و فریب خوشش نمیاد.

ارائه اطلاعات حاشیه‌ای و بی‌ارتباط با محتوای تولیدی در دراز مدت اثرات منفی روی سئوی شما می‌گذارد. به دنبال سئوی پاک و تکنیکال باشید و تلاش نکنید روی موجب خبری و هشتک‌های ترند شده غیرمرتبط با موضوع باشید. ارائه اطلاعات درست و صحیح سئوی شما را پاک و سفید نگه میدارد.

سئو

پیاده سازی و اجرای سئو

9 ماه پیش

سئو یعنی بهینه کردن سایت برای موتورهای جستجو. سئو یک روش فنی و علمی است که توانایی، خدمات و محصولاتی که ارائه میکنید را به بهترین شیوه در موتورهای جستجوگر نمایش میدهد. حیات بسیاری از کسب و کارها به سئو و دیده شدن در موتورهای جستجو وابسته است. بر خلاف تمام تبلیغات و ادعاهای واهی که در جهت منفعت از مشتریان است، پروسه سئو زمان بر است و به غیر از تبلیغات پولی ادوردز هیچ روش و میانبری برای چند روزه سئو شدن سایت شما وجود ندارد.

گوگل به مشتریان قدیمی و با سابقه و مشتریانی که محتوای کاربر پسند ارائه میکنند بسیار اهمیت میدهد و البته مشتریانی که پول میدهند. لذا باید در نظر داشت ارائه محتوای با کیفیت و جدید که منجر به کلیک شدن آن شود رمز موفقیت در فضای مجازی است. همه شاهد هستیم که محتواهای تکراری به کثرت در فضای مجازی توسط افراد و سایت های مختلف توزیع میشوند اما برنده اصلی کسی است که ان را برای اولین بار و به بهترین شیوه ارائه کرده است. خود را جای گوگل بزارید و سایت خود را بسنجید.

چرا جستجوی گوگل برای کسب و کار مهم است

گوگل هوشمندترین و پر کاربردترین سیستم جستجوی دنیاست که با هوش مصنوعی به دنبال ارائه بهترین نتایج جستجو برای کاربران است. گوگل یک رفیق با معرفت است که به افراد تازه کار اجازه رشد میدهد. با سئو فنی و ارائه محتوای جدید و مناسب، به شما کمک میشود که بهتر و خوبتر دیده شوید. در نهایت رضایت شما و همگان باعث جذب مشتریان و کسب درآمد برای خود گوگل میشود.